Nora Carusso

Saturday / 13:30

Ešte ste nepočuli o skupine Nora Carusso z Nového mesta nad Váhom? Existuje od roku 1995 a vznikla so zámerom škodiť slovenskej populárnej hudbe. Našťastie sa jej to nikdy nepodarilo!

Počiatočná tvorba členov Nora Carusso bola viac-menej undergroundového charakteru. Časom trochu pritvrdili a cez ska a kombináciu elektronickej tanečnej hudby s funky sa prepracovali až k súčasnému hudobnému štýlu. Ich skladby majú texty výlučne v slovenčine. Text piesne Motýľ im dokonca zložil Kamil Peteraj.

Prvý album Nora Carusso vyšiel v roku 1997 pod názvom „Sado Maso“. O rok neskôr sa s piesňou „Chrapúň“ zúčastnili na piatom pokračovaní kompilácie mladých slovenských skupín s názvom „Best Of Demos“ vydavateľstva Gregor Agency – G.A.Records. V roku 1999 nahrali ďalší album Trávnice, po ktorom nasledovali koncertné albumy „Uleto-live (koncert Zelená voda) a Kúlturák (Live demo 2001 – 2003).

24.11.2018 im Lasky zo skupiny Para pokrstí v klube za Rampami úplne nový album s názvom NTT6. V New Mode Rádiu už z neho odznelo niekoľko piesní ako Zelená vlna, V noci ma straší, Ráno, Mladý pánko, Z listu i ďalšie.