BASTILLE

piatok / 21:45

 

Web - Bastille

Bastille (štylizované ako BΔSTILLE) je britská indie-rocková skupina vytvorená v Londýne v roku 2010. Zo začiatku to bol sólový projekt speváka a textára Dana Smitha, ktorý sa neskôr rozhodol vytvoriť kapelu. Kapela se skladá zo štyroch členov: Dan Smith, Kyle Simmons, Chris "Woody" Wood a Will Farquarson. Názov kapely pochádza z udalostí dobytie Bastily, ktorá sa slávi na Danove narodeniny, 14. júla.

Bastille predstavila skladbu Send Them Off!. Novinka mala premiéru v stredu v show Annie Mac v BBC Radio 1. Pieseň je po singlochGood Grief a Fake It už treťou ukážkou z očakávanej druhej štúdiovky Wild World, ktorá sa dostane na trh v piatok 9. septembra.   

Frontman skupiny Dan Smith sa v telefonickom rozhovore s Annie Mac vyjadril, že pieseň je jednou z jeho najobľúbenejších na albume, pričom pôvodne vraj malo ísť o hip-hopovo ladenú skladbu. "Chceli sme, aby to bol veľký, bombastický a štýlový hip-hopový song, no potom nastúpili moje vokály a zrazu z neho spravili depresívnu pieseň v štýle Bastille," zažartoval 30-ročný spevák. 

Kapela Bastille vznikla v roku 2010 a tvoria ju spomínaný Dan Smith, Chris "Woody" WoodWilliam Farquarson a Kyle Simmons. V marci 2013 vydali album Bad Blood, ktorý potom v novembri vyšiel aj v dvojdiskovej reedícii pod názvom All This Bad Blood. Prvá menovaná nahrávka sa dostala na vrchol britského albumového rebríčka. Na konte majú tiež EP nahrávky Laura Palmer (2011) či Haunt (2013). Zatiaľ sa im podarilo získať napríklad BRIT Award pre nováčika roka 2013.