Pipes and Pints

piatok / 20:00

 

Pipes and Pints je punk-rocková kapela, ktorú založil Vojta Kalina v roku 2006 v Prahe. Jej pevné jadro sa sformovalo až koncom roku 2008, kedy natočili svoje prvé EP a s ohromnou divokosťou vtrhli na európske pódiá, kluby a festivaly. Odohrali desiatky koncertov po Európe a v spolupráci s Wolverine a Unrepentant records vydali v roku 2009 svoju debutovú dosku „Until We Die“. Behom nasledujúcich rokov odohrali cez 300 koncertov a festivalov už v roli headlinera. V priebehu roku 2012 sa kapela zavrela spoločne s americkým producentom Darianom Rundallom do štúdia, kde vznikol nový materiál pre druhú radovú dosku Found and Lost. Album vyšiel pod hlavičkou zahraničného vydavateľstva Century Media/People Like You a v ČR Supraphon. Akadémia hudobných cien Anděl ocenila dosku žánrovou cenou za najlepšiu dosku roku 2012 v kategórii punk/hardcore. V ďalších rokoch sa stali stále žiadanejším lákadlom pre väčšinu českých aj európskych festivalov.
Súčasná zostava sa ustálila v zložení Vojta Kalina, Lukáš Vincour, Ondra Balvín, Ivo „Rafan“ Traxmandl a Travis O´Neill.
V tejto zostave nahrali na jeseň 2017, pod vedením producenta Yardom Helešicom, štyri single, s ktorými odštartovali novú éru kapely.