You are currently viewing TOPFEST RUNWAY STAGE

TOPFEST RUNWAY STAGE

Topfest spúšťa projekt TOPFEST RUNWAY STAGE, ktorým podporí novú slovenskú hudbu.

 

Tento festivalový ročník TOPFESTU má poradové číslo 29. a bude sa niesť až na minimum výnimiek v znamení slovenskej hudobnej produkcie. Uskutoční sa 1. a 2. júla v Častkovciach, v priestoroch Jazdiarne Banát, ktorá sa osvedčila ako jeho nová festivalová lokalita. TOPFEST už od svojich začiatkov dáva priestor slovenskej hudbe a aj vďaka tomu na jeho pódiách vyrástlo veľa slovenských kapiel a interpretov do svojich dnešných podôb. Cez vlastnú súťaž amatérskych zoskupení FAMAT sa už roky snaží objavovať hudobné talenty a podporovať ich.

Spojením a spoluprácou TOPFESTU a ROCKOVEJ MATURITY, najväčšej slovenskej súťaže kapiel s vlastnou autorskou tvorbou vznikol projekt TOPFEST RUNWAY STAGE. Pódium poskytne priestor na prezentáciu novej slovenskej hudby rockových žánrov, ktorá vie osloviť návštevníkov festivalu.

,, Spoluprácu s festivalom TOPFEST považujeme za kľúčovú o čom svedčia aj predchádzajúce ročníky. V otázkach podpory domácej hudobnej scény už roky nachádzame spoločný konsenzus, prebehli na festivale už tri semifinálové kolá ROCKOVEJ MATURITY v minulosti, pre kapely je festival zaujímavou príležitosťou. Je skvelé, že napriek neotvorenému súťažnému ročníku sme našli spôsob, ako podporiť spoločne tvorbu slovenských kapiel. ´´ hovorí Roland Koncz, zo Slovenského hudobného fóra, ako aj organizátor súťaže Rocková maturita a dodáva ,, Je ale smutné, že naše aktivity nenachádzajú podporu v dotačných schémach FPÚ či Ministerstva kultúry. Predovšetkým teraz, keď je kultúrna obec na kolenách a potrebuje nutne svoj reštart. Veľmi by pomohol aj toľko spomínaný sponzorský zákon, alebo daňové výhody pre donorov slovenskej kultúry. ´´

Registrácia kapiel prebieha do 10. júna, samotné hlasovanie od 11. júna do 15. júna 2022 sa uskutoční na facebookových stránkach Topfestu. Priestor na RUNWAY STAGI dostane v tomto ročníku dokopy 20 nových slovenských kapiel. Z nich postupujú 4 víťazné kapely na hlavný stage jubilejného 30. ročníka festivalu TOPFEST v roku 2023.

Vstupenky na festival zakúpiš v sieti predpredaj.sk. Čaká ťa víkend plný zábavy a hudby československých stálic, ale aj objavovanie novej a kvalitnej slovenskej hudobnej produkcie.